اخبار > یارانه حمایتی دولت به داروی هرسپتین (تراستوزوماب)
منو اصلی
صفحه اصلي > نمايش اخبار 
اخبار > یارانه حمایتی دولت به داروی هرسپتین (تراستوزوماب)


  چاپ        ارسال به دوست

یارانه حمایتی دولت به داروی هرسپتین (تراستوزوماب)

هرسپتین (تراستوزوماب) یکی از داروهای نسل جدید و پرهزینه ای است که در درمان گروه خاصی از بیماران مبتلا به سرطان پستان مورد استفاده قرار می گیرد. از ابتدای ورود این دارو به فهرست داروهای کشور، عليرغم حمايت هاي دولت و وزارت بهداشت، بيماران مشکلات زيادي در تامین هزینه های مربوط به آن داشتند. به همین جهت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری شبکه ملی تحقیقات سرطان کشور و مشارکت انجمن های علمی، راهکارهای مربوط به حمایت مالی مربوط به این دارو را با روشهای علمی مورد بررسی و بازنگری قرار دادند.
پس از چند ماه ارزیابی جوانب مختلف مسأله و با نظر مجربترین اساتید و متخصصان کشور، رژیم درمانی نه(9) هفته ای این دارو برای پرداخت یارانه حمایتی در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت و از این پس، تامین هشتاد درصد هزینه این رژیم درمانی (نه هفته ای) برعهده وزارت بهداشت خواهد بود که دستورالعمل آن رسماً به مراکز و قطب های درمانی کشور ابلاغ شده است. علاوه بر این، وزارت بهداشت از طریق ثبت اطلاعات بیماران در سامانه الکترونیک ویژه، بر توزیع، تجویز، تزریق دارو و پیگیری بیماران در مراحل درمان نظارت خواهد کرد.
امید می رود این رویکرد، به عنوان الگویی برای مدیریت داروهای جدید و پرهزینه در همه بیماران
صعب العلاج در کشور قرار گیرد و دولت و مسؤولان نظام، صندوق های بیمه و نهادهای دولتی و غیردولتی حامی بیماران درکشور، با همسویی بیشتر با این رویکرد، به بسیج منابع مالی حمایتی و توزیع نظام مند و عادلانه این منابع بهتر از گذشته همت گمارند.


١٣:٤٨ - يکشنبه ١١ دی ١٣٩٠    /    شماره : ٥٣٣٢٩    /    تعداد نمایش : ١١٤٤خروج