وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی معاونت درمان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی سال رونق تولید دوشنبه 23 فروردین 1400
  • 1399/12/27 - 16:15
  • 69
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
در سفر معاون درمان وزارت بهداشت به استان خوزستان انجام شد؛

ارزیابی روند ارائه خدمات و نظارت بر اجرای پروتکل های درمانی در شهرهای قرمز خوزستان

معاون درمان وزارت بهداشت در سفر به خوزستان، ضمن ارزیابی روند ارائه خدمات و نظارت بر اجرای پروتکل های درمانی در شهرهای قرمز خوزستان، از کنترل موج بیماری در این استان خبر داد.

معاون درمان وزارت بهداشت در سفر به خوزستان، ضمن ارزیابی روند ارائه خدمات و نظارت بر اجرای پروتکل های درمانی در شهرهای قرمز خوزستان، از کنترل موج بیماری در این استان خبر داد.

 

به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی در سفر به استان خوزستان ضمن ارزیابی روند ارائه خدمات و نظارت بر اجرای پروتکل های درمانی در شهرهای قرمز این استان، از بخش های آی سی یوی کرونا و نیز پروژه های عمرانی بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز، بخش های مختلف بیمارستان رازی، بیمارستان خاتم الانبیا (ص) شوشتر و نیز بیمارستان بزرگ دزفول بازدید کرد.

کنترل موج بیماری در خوزستان

وی در حاشیه این بازدیدها عنوان کرد: با تلاش شبانه روزی رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و دیگر همکاران در بخش بهداشت و درمان، موج بیماری کرونا کنترل شده است و میزان مراجعات به مراکز بهداشتی و درمانی و موارد بستری نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.

دکتر بابایی اظهار کرد: در خوزستان موج سنگین دیگری در تابستان رخ داده بود که موج جدید هم بسیار سنگین و معادل موج تابستان است.

وی افزود: با توجه به اینکه جمعیت آلوده نشده زیادی وجود داشت، وقوع چنین موجی قابل پیش بینی بود که متاسفانه اکنون با آن درگیر هستیم.

کند شدن روند موارد بیماری سرپایی و بستری

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کند شدن روند موارد بیماری سرپایی و بستری، گفت: با تلاش شبانه روزی رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و دیگر همکاران در بخش بهداشت و درمان، موج کنترل شده است و اکنون میزان مراجعات به مراکز بهداشتی و درمانی و موارد بستری نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است. اگر این روند ادامه یابد، در روزهای آینده میزان قابل توجهی از بار بیمارستان ها سبک تر خواهد شد.

تاکید بر مراجعه زودهنگام به مراکز درمانی

دکتر جان بابایی گفت: در این موج بیماری، بیماران با علائمی که گاهی گول زننده هستند به مراکز درمانی مراجعه می کنند اما دقت کنند در زمان اپیدمی کرونا، در زمان اپیدمی کرونا، هر علامتی ممکن است نشان دهنده کرونا باشد و صرفا به تب، سرفه و تنگی نفس توجه نکنند و علائم دیگری مانند شکم درد، تهوع و استفراغ مکرر و در سنین بالا خستگی و بیحالی نیز از علائم کرونا است.

وی افزود: یکی از دلایلی که گاها موجب مراجعه بیماران بد حال به بیمارستان می شود، نشناختن علائم و دیر متوجه شدن بیماری است؛ چنانچه بیماران زود به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند، امکان نجات اکثر بیماران وجود دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: زیرساخت های درمانی با کمک وزارت بهداشت و خیّرین و با همت دانشگاه علوم پزشکی اهواز توسعه داده شده و 100 تخت ویژه به ظرفیت بیمارستان ها افزوده شده است تا درخصوص بستری بیماران در بخش ویژه مشکلی وجود نداشته باشد. همچنین، وزارت بهداشت سه دستگاه اکسیژن ساز به خوزستان اختصاص داده که چهارمین دستگاه نیز به زودی به این استان تحویل خواهد شد.

دکتر جان بابایی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تیم بهداشت و درمان و تیم های فعال طرح شهید سلیمانی (بسیج و هلال احمر) در فرودگاه های خوزستان مستقر هستند و در حال نمونه برداری از مسافران هستند و تنها از مسافرانی که نتیجه تست منفی همراه خود داشته باشد، تست گرفته نمی شود. تنها به افرادی که جواب تستشان منفی است، اجازه مسافرت داده می شود که این کار در جلوگیری از انتشار بیماری از خوزستان به نقاط دیگر بسیار موثر است.

  • گروه خبری : صفحه اصلی سایت معاونت درمان
  • کد خبر : 157599
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید